WITAMY W

ZAMKU DOBROSZYCE

22.09.2011
pierwsza komunia święta
DNI OTWARTE 2011
Stoi na straży wspomnień,
kamiennym wzrokiem spogląda z okien,
Choć cały ten długi czas,
można by rzec, że tysiąc lat milczał,
milczał jak grób...
ZAMEK DOBROSZYCE przebudza się ze snu...

Zamek Dobroszyce wziął udział w projekcie realizowanym przez Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu – Europejskie Dni Dziedzictwa - ich głównym celem jest promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego. Zamek Dobroszyce w dniach 10 – 11 i 17 – 18 września 2011 otworzył dla Państwa swoje bramy.

W programie znalazło się m in. cykliczne zwiedzanie zamku przeprowadzane przez naszego kustosza p. Adama Traczyka.
ognisko harcerze
Oprowadzanie po zamkowych komnatach wypełnione było opowieściami o jego dawnej świetności oraz anegdotami przytaczanymi przez mieszkańców z okresu, kiedy to w murach zamku mieściła się szkoła.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się organizowane w soboty zabawy i konkursy dla dzieci. Zabawy przeprowadziła Drużyna Harcerska z Dobroszyc. Były Księżniczki i Rycerze, słodycze i dużo, dużo radości…
W niedzielę zamek odwiedziło Bractwo Rycerskie z Bierutowa. Dzieci i dorośli mogli obejrzeć pokaz walk, tańców – dużym zainteresowaniem cieszyły się również dyby.
Zakończenie Dni Otwartych miało miejsce 18 września, a uświetnił je koncert Zespołu Muzyki Dawnej Carmen Alacre wraz z Chórem ze Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej z Dobroszyc.

Dziękujemy licznym gościom za odwiedzenie naszego Zamku oraz za wyśmienitą zabawę w Państwa towarzystwie. Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie!

Zapraszamy do obejrzenia galerii – przeżyjmy to jeszcze raz…


Szczególne podziękowania składamy na ręce:
- Pani Małgorzaty i Krzysztofa Szymańskich oraz ich wspaniałych Podopiecznych – za pomoc, rady i piękne zakończenie naszego projektu
- Pani Małgorzaty Kazimierskiej i Henryki Zmarzły oraz Rycerzy – za pokazanie zebranym swojej pasji
- Harcerzy z Drużyny Harcerskiej „Kamień Milowy” z Dobroszyc – za uśmiechy na twarzach naszych małych Księżniczek i Rycerzy
- Dyrektora Szkoły Podstawowej Pana Leszka Waluka – za pomoc w organizacji
- Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Pani Monice Zdobylak – za pomoc, dobre rady i wsparcie

Oraz wszystkim Tym, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji tego przedsięwzięcia – zapraszamy do współpracy także w przyszłym roku.

Serdecznie pozdrawiamy
Monika Tobiasz-Kalemba
(organizator przedsięwzięcia)
wraz z Ekipą Zamku Dobroszyce

01.09.2011
Dni otwarte
Dni otwarte!
W dniach 10-11 i 17-18 Września 2011 w Zamku Dobroszyce odbędą się dni otwarte. Podczas tych 4 dni nie zabraknie atrakcji takich jak konkursy, ognisko czy zabawy dla dzieci. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych wraz z rodzinami! Wstęp wolny.

02.07.2011
Spotkanie po latach...
W sobotnie popołudnie w bramach Zamku Dobroszyce stanęła grupa uśmiechniętych ludzi. Chcieli zobaczyć jak teraz, po tylu latach, wygląda Zamek, który dawniej był ich Szkołą Podstawową - miejscem, w którym zdobywali wiedzę, nawiązywali znajomości... Dzisiaj miłym wspomnieniem.

Po tylu latach postanowili się spotkać i porozmawiać o dawnych czasach. Zamek Dobroszyce ugościł ich w swoich murach. Dorośli już dzisiaj ludzie z łezką w oku wspominali przechadzając się po zamku, gdzie była ich klasa, kto gdzie siedział, w których pomieszczeniach jaka była lekcja.

Cieszymy się, że mogliśmy przywołać tak piękne i miłe wspomnienia. Składamy raz jeszcze obecnym na spotkaniu Państwu, najserdeczniejsze życzenia samych radosnych chwil, a także jeszcze wielu takich spotkań w Zamku Dobroszyce.

25.06.2011
ognisko harcerze
Ognisko na zamku - spotkanie z harcerzami!
Podczas organizowanego przez Harcerzy V Rajdu "Czas na Ogień na szlaku historii: początki scoutingu" gościliśmy ich na Zamku.

Późnym sobotnim wieczorem z harcerskimi pozdrowieniami "Czuwaj!" zawitali do nas harcerze. Udostępnione miejsce na ognisko wypełniło się młodymi i uśmiechniętymi ludźmi. Zasiedli wokół dużego ogniska, śpiewali wesołe piosenki z harcerskim zapałem. Zamek Dobroszyce znowu żył - śpiewem, rozmowami i blaskiem ognia. Dziękujemy za miłą zabawę i zapraszamy ponownie do Zamku!
16.05.2011
pierwsza komunia święta
Pierwsza Komunia...
Jedną z najważniejszych uroczystości w życiu każdego dziecka jest Pierwsza Komunia Święta. Jej dopełnieniem jest uroczystość komunijna, którą możemny pomóc Państwu zrealizować.
Wczoraj w naszym zamku miało miejsce pierwsze w tym roku przyjęcie komunijne. Wspaniały tort, catering i przepiękny wystrój sali - to tylko niektóre z elementów, które sprawiły, że było to niezapomniane przyjęcie zarówno dla gości jak i dla dziecka przyjmującego komunię.
Z naszą ofertą dotyczącą organizacji komunii możesz zapoznać się tutaj

20.04.2011
zniżka kwiecień
W kwietniu taniej!
Tylko do końca kwietnia macie Państwo okazję skorzystać z naszej wielkanocnej oferty promocyjnej, którą przygotowaliśmy specjalnie dla osób, które pragną spędzić wolne dni w naszym zamku. Obniżamy dla Państwa cenę wynajmu naszych apartamentów nawet o 50%. Zapraszamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą na stronie apartamentów.

Życzymy Wesołych Świąt i miłego pobytu w Zamku Dobroszyce.
1.04.2011
zamek dobroszyce

ZamekDobroszyce.pl rusza!Witamy wszystkich naszcyh gości na stronie zamekdobroszyce.pl, witrynie, dzięki której będziecie Państwo mieli okazję bliżej poznać zarówno nasz zamek, jak i historię z nim związaną. Nasza witryna umożliwia kontakt z nami oraz złożenie zamówienia na jedną z naszych usług.
Życzymy miłego przeglądania i wielu miłych chwil w zamku Dobroszyce.

4
3
2
1

Aktualności | O nas | Apartamenty | Imprezy | Galeria | Kontakt | Mapa | Historia | Partnerzy | Regulamin